fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Motorbike 7/2018

Motorbike_07-2018_1

Motorbike 7/2018

Prázdniny jsou tady a s první červencovou středou je tu samozřejmě i nový Motorbike – protože co? No protože Motorbike žádné prázdniny nemá! Stejně jako minulé vydání jsme i tentokrát rozšířili časák na 120 stran, děje se toho totiž spousta a nemá smysl si něco syslit pro příští měsíce. Kdepak, jak praví klasik, „kdo chvíli stál, už stojí opodál“ a my opodál rozhodně nestojíme a stát nechceme. Nakonec, mrkněte sami, co jsme si pro vás do prvního prázdninového čísla připravili.

 

 

 

 

 

Testy

Bavorská dvojčata – BMW F750 GS & BMW F850 GS 

Po prvních metrech v sedle nového GS se Pajinexovi, na gymnáziu spíše propadajícímu latiníkovi, chtělo zvolat: Nihil sub sole novum. Jenže ono je! Už na první pohled se nádrž přestěhovala z pod sedla na tradiční místo, výfuk a pohon řetězem na pravou stranu. V BMW konečně vyslyšeli volání po přesazených čepech, což řadovému dvouválci s vyšším objemem vlilo do žil novou, o poznání divočejší krev. Vyzkoušeli jsme, jak tahle nová krev funguje jak na silnici, tak v těžkém terénu (kde 850GS vyzkoušel náš offroad pilot Martin). Bez příkras a natvrdo.

Motorbike_07-2018_12

 

Nová identita – Husqvarna Svartpilen 401

První pohled na tuhle motorku pro našeho kolegu Jindru znamenal absolutní nepochopení toho, proč ji vůbec někdo postavil. Nešlo o objem motoru nebo snad použitou techniku. Jen ten design prostě nechápal…zda a jestli vůbec vzal „Černý šíp“ na milost se dozvíte v testu.

Motorbike_07-2018_18

Dvě strany temnoty – Yamaha MT-09 vs. MT-09 SP

Mohl to být klasický srovnávák motorky a její vylepšené verze s výsledkem, který nepřekvapí ani naše babičky. Ovšem tentokrát se o překvapení jednalo – aneb občas něco není tak jasné, jak by se mohlo na první pohled zdát, jak zjistili Jindra s Juditou při porovnávání těchto dvou sourozenců. O to složitější bylo následně odpovědět na otázku, zda se vyplatí investovat víc peněz do eSPéčka, nebo zda vám bude stačit verze základní. Ale dali jsme to!

Motorbike_07-2018_22

Akutní nákaza – Triumph Speed Triple RS

Anglickou legendou se za roky jeho existence „nakazily“ deseti tisíce příznivců značky z Hinckley. Po představení nového Streeta s větším motorem přišel na řadu Speed. Přestože zůstal objem spalovacích prostor tříválce shodný, více jak sto nových dílů dotáhlo výkon agregátu na úroveň obvyklou u konkurence. Ta si zpravidla může nechat zdát o skutečně libových tlumících komponentech a ultra nízké hmotnosti verze RS. Jeden z aspirantů na naši redakční Motorku roku.

Motorbike_07-2018_27

Létající pevnost – Suzuki Burgman 400 ABS

Maxiskútr Suzuki Burgman je v současnosti na trhu už ve čtyřech různých objemech, od stopětadvacítky až po dvouválcovou šestpade v modelu Executive. Změny se ale letos, samozřejmě jen prozatím, dotkly prostředního čtyřkila, které začátkem sezóny dostala Judy k otestování. A jak uvidíte, moc si to užila.

Motorbike_07-2018_31

Ty by tedy byly testy, a protože s motorkářskými akcemi se letos snad víc než kdy jindy doslova roztrhl pytel, připravili jsme pro vás reportáže z některých z nich – například z festivalu Motoemotion, z okruhového dne Ducati v Mostě, z akce Začněme spolu (kterou pořádá PČR), z prvního ročníku BMW Motorrad dnů či ze závodů série Motosurf World Cup, které se konaly v Brně. Nezapomněli jsme ani na naše „dlouhodobky“, tedy KTM 1290 Super Duke GT a Yamahu Nmax 125. V sekci Hall Of Fame vám představíme značku Motozem, v Techmánii se s vámi podělíme o naše zkušenosti s údržbou koženého oblečení a otestovali jsme „na vlastní kůži“ chladivou vestu BMW CoolDown a MX přilbu LS2 Subverter. Nechybí ani soutěže (tentokrát můžete vyhrát špičkovou přilbu Suomy Speedstar a brašny na moto RSA Trip), ani aktuality a ani Toolbox. Tedy krom jiného.

 

Sport

Motorbike a sport k sobě neodmyslitelně patří odjakživa. A baví nás závody nejen sledovat, ale i se jich účastnit, naši redaktoři letos pravidelně navštěvují akce agentur Dafit a Motoriders. Další reportéři pak jezdí po závodech světových sérií (MotoGP, WSBK, MXGP či SGP). V rámci sekce WSBK navíc tentokrát přinášíme rozhovory hned se sedmi závodníky, které jsme vyzpovídali při závodu superbiků v Brně. Nezapomínáme ale ani na naše domácí podniky, třeba na roadracing (v aktuálním Motorbike najdete report z Těrlicka), na OffROAD Maraton nebo klasický motokros. Pro Motorbike 7/2018 jsme navíc připravili reportáž z legendárního Erzberg Rodea a exkluzivní článek o letošním IOMTT, tedy o nejtěžším roadracingovém podniku světa, který pro nás napsala naše redaktorka ještě z místa dění.

 

Jak vidíte, je toho spousta…a my doufáme, že vám červencový Motorbike zpestří nejen letní večery.

 

Motorbike 7/ 2018 vychází ve středu 4. července 2018.

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:

https://www.alza.cz/media/motorbike-d2171674.htm?o=1 nebo http://www.floowie.com/cs/vyhledavani/?search=motorbike&where=text

 

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin

Cena: 89kč

 

 

 

 

 

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz