fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dakar z pohledu MGR týmu

Slavný závod rally Dakar má za sebou tři závodní dny a hned na začátku si pořadatelé vybrali poměrně velkou dávku smůly. Prolog byl zrušen pro vážnou nehodu, aby si hned druhý den postavila hlavu příroda. Velké přívaly deště znemožnily vzlet vrtulníků , čímž by nebyla zajištěna bezpečnost jezdců, proto se ani druhý den nezávodilo. Jezdci MGR Milan Engel a Jan Veselý se tím pádem k první větší porci závodních kilometrů dostali až třetí den, ve zkrácené verzi tratě. Z původních 450 ostrých kilometrů se trať zkrátila na 350.

Do závodu vstoupil velmi dobře Milan Engel, který si v první ostré etapě vyjel 48. pozici. Rychlou a spíše klasickou rally připomínající etapu, tak zvládl na výbornou. “Hned na začátku jsem dostal penalizaci 5 minut a už si ji prostě ponesu. Dnešní etapa byla moc rychlá, špatně jsem si zvykal. Jelo se kolem 150 km v hodině, takže opravdu náročné. Na zítra hlásí technickou trať a tím lépe pro mě. Moc se na zítřejší etapu těším, měla by mi vyhovovat.”

Druhý jezdec týmu MRG Jan Veselý obsadil 70té místo a i on naplnil očekávání úvodu tohoto dlouhého závodu. “Dneska to byla rozcvička hned do plna, rovnou nás zavedli do hor, abychom se vyhnuli zaplaveným oblastem. Myslím, že tu etapu jsem jel už několikrát. Nejel jsem naplno, ale zvolil jsem strategii na dojetí. Budu takto asi i pokračovat.”

Manažer týmu Ervín Krajčovič dodává. “Z mého pohledu jsem moc rád, že už rally začala, že už to vypuklo. Oba kluci byli už netrpěliví až závod začne, a to se dnes konečně podařilo. Trochu jsme ztratili startovní pozice, ale je to první den velmi dlouhého závodu a kluci jedou trochu na jistotu. Ale váhání nesmí trvat příliž dlouho a již zítra kluci musí zabrat. Milan si už nese 5 minut penalizaci, tak na to musejí dávat kluci pozor.”

Třetí etapa z Termas de Río Hondo -> San Salvador de Jujuy bude měřit celkem 663 km: speciál 314 km, spojovačky 349 km.

Dakar 16-0599

Dakar 16-0760

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz