Skip to content

Pirelli zůstává na špici v Mistrovství světa v motocrossu

Tim Gajser opět zvítězil a drží si červenou tabulku vedoucího jezdce ve třídě MXGP, Jeffrey Herlings stále kraluje ve třídě MX2 a byl opět neporazitelný na italském písku.

Velké tepolo a vlhkost, to bylo počasí v italské Mantově při 12. závodě Mistrovství světa v motocrossu, při Velké ceně Lombardie. Místní trať má písčitý povrch a tak jezdci, kteří používají pneumatiky Pirelli zvolili zadní pneumatiky Scropion MX Soft 410 a přední pneumatiky Scorpion MX32 Mid Soft, což byly pneumatiky, které byly v obou kubaturách vítězné.

Tim Gajser opět prokázal svoji sílu a dokázal zvítězit v Mantově v obou jízdách. Nejen k perfektním startům, ale také špičkové jízdě mu pomohli právě pneumatiky SCORPION MX32 MID SOFT 80/100-21 na předním kole a SCORPION MX SOFT 410 120/80-19 na kole zadním. Díky těmto vítězstvím navýšil svůj náskok na 92 bodů ve chvíli, kdy do konce šampionátu zbývá 6 závodů. Mantova byla svědkem skvělého závodění Antonia Cairoliho, který díky celkově 4.pozici přeskovčil v celkovém pořáadí Romaina Febvra, který v Mantově kvůli zranění chyběl a je Antonio je nyní na druhém místě právě za Gajserem. Osminásobný mistr světa Cairoli závodil se zraněním zápěstí, které utrpěl v minulém závodě, kdy tvrdě dopadl na jednom ze skoků. V Itálii ovšem bojoval jako lev a po holeshotu ve druhé jízdě se snažil bránit pozici před Gajserem co to jen šlo. Na konci jízdy zachyboval a po Gajserovi ho předjel ještě Paulin a skončil na 3.místě. Dvě dobré jízdy zajistily celkové 5.místo pro Jeremy Van Horebeeka.

608_mx12_gajser

Jeffrey Herlings vyhrál ve třídě MX2 dvanáctou Velkou cenu v řadě. Jeffrey startoval na pneumatikách SCORPIO MX32™ MUD 110/90-19 vzadu a SCORPION MX32 MID SOFT 80/100-21 vepředu. Dobrý závod zajel také Dylan Ferrandis, který skončil celkově na 3. pozici. Thomas Covington zajel celově 4.místo a 5. byl Pauls Jonass.

600_mx12_herlings

Pneumatiky Pirelli byly vítězné také v šampionátu Mistrovství evropy ve třídě EMX250, kde vyhrál nizozemec Bas Vaessen.

Po 12 napínavých závodech má seriál MS delší pauzu a další závod nás čeká 24. července při Velké ceně České republiky v Lokti.