Skip to content

MOTOPOINT RT&E tým – Irská mise 2016 je u konce!

V polovině srpna se v Severním Irsku odjel nejrychlejší road racingový závod na světě, Ulster Grand Prix!

I letos jsme měli mít dvě želízka v ohni, ale to se nakonec přímo na místě zredukovalo jen na jedno, kdy startovala pouze Veronika Hankocyová #53

Michal Indi Dokoupil #23 o jeho odstoupení:
„V Armoy jsem dva týdny před UlsterGP spadl a pohmoždil si koleno. Doufal jsem, že to půjde a budu moci startovat, ale jakmile jsem se vyškrábal na svoji Yamahu R6, věděl jsem, že se budu na závody jen koukat. UlsterGP je velmi náročný a extrémně rychlý závod, a s tím kolenem bych neměl šanci se dobře umístit. Hodně mě to mrzí, protože jsem na to konečně po několika letech měl zase motorku díky Motopointu, a po skvělé Tourist Trophy jsem byl i dobře rozjetý. Role diváka mi rozhodně nesedí, ale Verča to na trati zvládla za nás za oba na jedničku!“

Veronika měla připravenou Kawasaki ER6F irského týmu RT&E se startovním číslem 18 do čtvrtečního závodu Dundrod National a dvou závodů UGP Supertwin. Vzhledem k nestartujícímu Indiánovi zůstala volná Yamaha R6 a Yamaha FZR400. Po dohodě s týmem se Veronika rozhodla startovat ještě na FZR400 ve třídě Lightweight, takže ji během celého závodního týdne čekalo celkem pět závodů.

Veronika Hankocyová #53
„Strašně mě mrzí, že nemohl Indi startovat, ale pro mě to byla určitá úleva, protože jsem měla prostor se soustředit jen na závody a nenervovat se v depu při jeho třídě Supersportů. Chtěla bych moc poděkovat týmu Motopoint a RT&E za příležitost startovat i na jiných motorkách. Yamaha R6 by se mi do třídy Dundrod National fakt hodila, protože s twinem dělám mezi šestistovkami křoví, ale netroufla jsem si bez žádnýho testování do toho jít. FZR400 jsem ale přijala s radostí, i když je mi malá, protože každý kolo na tomhle okruhu je k dobru!“

UGP-veronika-7

Středeční den byl celý ve znamení tréninků. Aby to ale neměli závodníci snadné, většina tréninků se odjela za hustého deště. Trénink do závodu Dundrod National byl spojen s tréninkem i do závodu Dundrod Challenge, kde se Verča umístila celkově na 41. místě mezi 600/750/1000ccm a jako čtvrtý Supertwin z celkem 84 závodníků. Ve třídě Lightweight se umístila na 18. místě a ve třídě Supertwin na skvělém 11. místě.

UGP-veronika-12

„Počasí mi nevadilo, protože jsem neměla žádné problémy se stabilitou nebo přilnavostí, ale natrápili jsme se s teplotou motoru. Okruh je dlouhý dvanáct kilometrů a trénink má cca pět kol. Na čtyřstovce mi klesla teplota motoru pod padesát stupňů a vůbec to nejelo. Dvakrát jsem zastavila v boxech na zalepení chladiče, ale nepomohlo to a časy jsem měla hrozný. To samé se pak opakovalo s twinem v kvaldě do závodu National a to mám standardní chladič, se kterým se mi motorka většinou neustále přehřívá. Chuť jsem si napravila v kvalifikaci do Supertwinů, kde jsem se mezi všemi špičkovými jezdci umístila jedenáctá, a to jsem doufala maximálně v dvacítku!“
Veronika se tak kvalifikovala do první vlny za závodníky jako je Derek McGee, Daniel Cooper, Michael Sweeney, Derek Sheils, Paul Jordan nebo Jamie Coward. Například jeden z adeptů na vítězství James Cowton byl až za Verčou dvanáctý a Veronika na vodě dokonce zajela podobný čas, co loni na suchu.

UGP-veronika-9

Ve čtvrtek měl tým v plánu odjet celkem tři závody. V závodě Dundrod National si Veronika dobře zazávodila s výkonnějšími motocykly a cíl protnula na 23. místě a jako třetí Supertwin. O napínavý závod Lightweight se Veronika postarala hned na startu, když ji po zhasnutí světel zhasl i motor a chvíli trvalo, než motocykl nastartovala. Z beznadějně posledního místa ale nasadila neskutečné stíhací tempo, aby se dostala na konečné celkové osmé místo, a 3. místo v rámci 400cc Supersport!
„Když mi to chcíplo, tak jsem byla ráda, že mám helmu, protože jsem byla rudá až za ušima. Cítila jsem, jak na mě všichni koukají, a že těch očí nebylo málo J. Úplně jsem si představila Indiána, jak se mi směje, když jsem to konečně nakopla a odskákala do prvního kola. Motorka ale jinak fungovala perfektně a mě to začalo neskutečně bavit. Brzy jsem dojela pomalíky a to mě motivovalo tahat co nejvíc! Mít ještě aspoň jedno kolo k dobru, možná by ten výsledek byl ještě lepší ale osmé místo a třetí čtyřkilo bylo naprosto neuvěřitelný!“

UGP-veronika-13

První závod Supertwin se bohužel nakonec nekonal z důvodu časových prodlev a tak si musela Veronika počkat až na sobotu, kdy se jel i druhý závod třídy Lightweight. Na FZR400 se na startu málem opakovala situace jako v prvním závodě, ale tentokrát alespoň motor zůstal běžet. Veronika se dostala na konečné 9. místo a mezi čtyřstovkami byla pátá. Nejdůležitější závod byl ale právě až ten poslední, závod UGP Supertwin, kde se Veronika umístila v Top 10!
„Na obou motorkách jsem si troufla jít o zub na zadní rozetě dolů a dostala se tak na převody, co jede Indi na TT. Vzhledem k tomu, že jsem těžší, neměli jsme jistotu, že to bude fungovat, ale riskli jsme to. I když jsem v Lightweightech dojela o jedno místo hůře, zrychlila jsem o pět vteřin na kolo. Ve twinech to bylo úžasný první dvě kola, kdy jsem dokázala ještě držet krok s čelem. Pak mi ale vylítla teplota na 98°C a do kopce už to začalo trošku vadnout, takže jsem musela podřadit na pět tam, kde jsem měla předtím plnou šest. Krok zpátky to ale určitě nebyl, protože jsem taky zrychlila o víc jak patnáct vteřin oproti loňsku. Desátý místo je na takovým mezinárodním závodě nejen splněnej cíl. Je to další pro mě dosažená meta!“

UGP-veronika-10
Veronika byla se svými výsledky letos opravdu úspěšná. Osmé, deváté a desáté místo je na Ulster Grand Prix opravdu skvělá bilance! Když k tomu přičteme ještě celkové třetí místo v irském mistrovství ve třídě Junior Support, letošní sezona patří rozhodně dosud k jejím nejlepším!

Skvěle si vedl i Michal Indi Dokoupil. Stal se Mistrem Irska ve třídě Supersport 400, umístil se 4. ve třídě Supertwin a 5. ve třídě Supersport! V rámci samostatného mistrovství Severního Irska se tak stal také Mistrem ve třídě Supersport 400, umístil se 3. ve třídě Supertwin a 4. ve třídě Supersport.

Protože se poslední závod v irském Killalane zrušil, tým Motopoint se rozhodl zakončit sezonu s oběma závodníky na domácí půdě v Dymokurech, které se pojedou 17-18. 9. 2016!

UGP Setkání s fanoušky

Zároveň Vás chceme pozvat na akci K2 moto dne 24.9.2016 v Nové Pace, kde proběhne ukončení sezony a oba naši závodníci zde budou přítomni.