Skip to content

Jedenácté místo na závěr pro Ondřeje Ježka

V katarském Losailu se uplynulý víkend konal poslední závod mistrovství světa supersportů. Při své premiéře na této trati pod umělým osvětlením obsadil Ondřej Ježek solidní 11. místo. Celkově se posunul na 14. příčku, jež je historicky nejlepším českým výsledkem v této třídě.

Již v prvním volném tréninku na dráze u katarského hlavního města Dauhá Ondra všechny překvapil 6. místem. Ve druhém se mu už nepodařilo tolik zlepšit, do nejlepší desítky se nevešel, a tak byl odkázán jet v sobotu první část superpole. V ní mu jen o pár desetinek unikl postup do druhé části, což znamenalo 14. místo na startovním roštu. „Jezdit pod umělým osvětlením je opravdu super. Parádní zážitek,“ liboval si během závodního víkendu Ondra.

Do závodu šel odhodlán bojovat o první desítku, což by znamenalo výrazný výsledkový posun oproti posledním závodům, kdy se mu tolik nedařilo. „Start mi nevyšel. Během víkendu se nám nepovedlo správně nastavit spojku, která zabírala příliš agresivně. Nicméně během úvodních zatáček jsem se dostal zpět na své pozice. Ze začátku jsem bojoval s Canduccim a poté se snažil dojet skupinu bojující o 8. místo. Už to vypadalo nadějně, ale od poloviny závodu mi začal výrazně vibrovat předek v některých zatáčkách a byl jsem nucen zpomalit. Poté jsem si jen hlídal pozici, protože i 11. místo je pro mě po dlouhém období bídy dobrým výsledkem.“

jezek3

K letošnímu roku Ondra dodal: „Letos jsem si užil hodně dobrých i špatných momentů. První část sezóny vypadala, že bych mohl bojovat velmi vysoko. Od Sepangu, kde mě sestřelil Kevin Wahr, se to však začalo sypat a nakonec to vyvrcholilo zánětem očního nervu a vynecháním závodu v Misanu. V létě jsem byl prakticky 4 měsíce bez závodní motorky a ta pauza se bohužel hodně projevila. Když to všechno sečtu, jsem nakonec moc rád za své celkové umístění. Chtěl bych poděkovat týmu Go Eleven za letošní rok, který mě hodně naučil. Dále bych chtěl poděkovat svému hlavnímu sponzorovi Fany Gastroservis, své rodině a přítelkyni Šárce za neustávající podporu v lepších i horších časech. Byla to pro mě poslední sezóna na šestistovce a nyní se už těším na novou výzvu v roce 2017.“