Skip to content

Boj v první skupině body nepřinesl

Závod Moto3 Velké ceny Itálie byl jedním slovem neskutečný. Celkem 24 jezdců bojovalo po celou dobu závodu v první skupině. To včetně našeho zástupce Jakuba Kornfeila, který se nacházel na konci vedoucího vláčku. S motocyklem Peugeot se ale nakonec na bodované pozice v první patnáctce neprobojoval.

33096847513_4f39c6e3cb_z

Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako jednadvacátý. Kvůli penalizaci Manuela Paglianiho se ale na gridu o jedno místo posunul, a tak do závodu v Mugellu vyrazil z prostřední pozice sedmé řady. Bohužel se mu nepodařilo úplně dobře vyrazit a v prvním kole o pár pozic přišel. Závod Velké ceny Itálie Moto3 se zapíše do historických knih šampionátu. Snad poprvé v historii této kategorie bojovalo až do samotného konce v první skupině celkem 24 jezdců. Mezi nimi byl i Jakub Kornfeil, který se držel v zadní části skupiny okolo dvacáté pozice. Čtyři kola před koncem se dokonce posunul na osmnáctou příčku, když se v zatáčkách dokázal dostat před několik soupeřů. V posledním kole na našeho jezdce ale čekala opět pěkná fuška – propadl se totiž na třiadvacáté místo.  Neustále boje a strkanice v obrovské čelní skupině pro Jakuba nakonec skončily dvacátým místem. Po dvaceti kolech a 104.9 odjetých kilometrech zaostal za vítězem Andreou Mignem o 3.053 vteřiny. Další závod seriálu čeká na jezdce už příští týden v Barceloně.

33508409992_d00822f240_z

Jakub Kornfeil: „Je až neuvěřitelné, že ta skupina vydržela celou dobu závodu. Rád bych řekl, že jsem byl ve skupině o vítězství, ale to rozhodně není pravda. Moje malé vítězství bylo, že jsem se tam dokázal udržet, a to je vše. Stálo to obrovské úsilí. Pomýšlet na nějaký útok na vyšší pozice byl bohužel nemožný. Dělalo mně velký problém se udržet i za další Mahindrou. Mohlo to vypadat, že jsem byl pasivní a o nic se nepokusil. Každopádně to bylo maximum, čeho jsme byli dneska schopní. Ztratit 3.053 za dvacet kol je minimální ztráta, ale pozice je velmi špatná. Body byly kousíček, ale zároveň hrozně daleko. Je to škoda, že zase odjíždíme s prázdnou. Uvidíme, co dokážeme vymyslet za týden v Barceloně.“