Skip to content

KTM ECC Cup – foto z Bozkova

O víkend 11.-13.4., se naplno roztočila kola v pořadí již šestého ročníku KTM ECC 2014 v pátek odpoledne, kdy byl oficiálně zahájen závod dětí v trochu netradičním čase, se startem v sedmnáct hodin.

KTM ECC Cup – Bozkov

blato-018-000

O víkend 11.-13.4., se naplno roztočila kola v pořadí již šestého ročníku KTM ECC 2014 v pátek odpoledne, kdy byl oficiálně zahájen závod dětí v trochu netradičním čase, se startem v sedmnáct hodin.

Zdejší závody měl pod patronátem zkušený pořadatel Motorsport Bozkov v čele se starostou obce Stanislavem Doubkem a mnohonásobným účastníkem mezinárodní šestidenní Milanem Kurfiřtem.

První závod nové sezony sebou samozřejmě přináší několik otazníků, jak pro organizátory, tak samotné jezdce. Podaří se pořadatelům udržet nastavenou úroveň a především oslovit dostatečný počet jezdců, kteří seriál pravidelně navštěvují? Na všechny tyto otázky mám odpověděl právě uplynulý soutěžní víkend. Počasí, které je pro pořádaní akcí pod širým nebem, jedním z rozhodujících faktorů úspěchu stálo na straně pořadatelů, zázemí a trať byly vzorně připraveny. Do pátečního dětského klání nastoupilo 17 jezdců, osm v kategorii do 50ccm a devět do 65ccm. Slabší kubaturu opanoval Matěj Skořepa a v té silnější nedal šanci soupeřům Matyáš Chlum a jasně zvítězil. Dětský závod se obešel bez vážnějších karambolů a zahájil tak zmiňovaný šestý ročník KTM ECC. Sobotní den začal návalem u prezentace, který předznamenal zajímavou jezdeckou účast. Do sobotního zahajovacího závodu v dospělých kategoriích se přihlásilo celkem 212 jezdců z toho 120 hobíků a 92 licencovaných a veteránů! Tento počet závodníků jasně odpověděl na nejdůležitější otázku o jezdecké účasti.

První závod patřil tentokrát hobíkům, kteří startovali v 10.00hod. a v tradičně nejsilnější kategorii E2 stálo v jedné řadě 56 jezdců. Po dvou hodinové bitvě se z vítězství v této třídě radoval Pavel Zelinka z Motoklubu Vysoké n. Jiz. před Michalem Buriánkem z Chuchelny. Slabší kategorii E1 si podmanil Jiří Láska z Enduro český ráj a nejsilnější E3 patřila Josefu Noskovi z Motoklubu Vysoké startujícím na novém stroji KTM 500. Odpolední závod licencovaných startoval ve 13 hod. a sešla se v něm velmi silná konkurence jezdců, která slibovala zajímavou podívanou pro diváky. Vítězem licence A se stal reprezentant Patrik Markvart startující za Dr.K.Racing team. Licence B se staly kořistí Libereckého Radka Pabišky a veteránskou kategorii, kde panuje snad největší rivalita, ovládl Aleš Vondrák také z Dr.k.Racing teamu. Pro úplnost zbývá dodat, že třídu do 85ccm vyhrál Robert Friedrich z Mototiger.cz.

V  noci před nedělním závodem pršelo, ale na samotný závod se počasí již zase umoudřilo a na start nedělního závodu se postavilo 89 jezdců, kteří odstartovali po vlnách vždy s minutovou pauzou. Po dešti na trati přibylo více bláta, ale to k enduru patří a nedělní závod byl také plynulý a závodníci neměli s průjezdem větší problémy. V licencích A potvrdil druhým vítězstvím dobrou formu Patrik Markvart, licence B vyhrál Zdeněk Šourek z Enduro klubu Semily loňský celkový vítěz hoby E3 a veterány udolal nestor Míra Hanč z AK Krakonoš Jilemnice. V kategoriích hobby bodovala také známá jména, E1 pokořil Martin Makovec z Motosportu Lhotka, E2 Michal Buriánek z Motorsportu Chuchelna, E3 Pavel Bujárek z Enduro Martinice a do 85ccm Jan Kupka z Motosportu Lhotka.

Pořadatelé z Motosportu Bozkov odvedli dobrou práci a důstojně zahájili nový ročník KTM ECC 2014, vždyť přivést na start celkem 318 jezdců a zajistit vše potřebné kolem dění závodu v takovémto rozsahu potřebuje sehraný a bobře fungující tým. Pořadatelům celého seriálu nezbývá než věřit, že si udrží přízeň jezdců a potvrdí tak oblíbenost a postavení seriálu v kalendáři edurového sportu. Příští zastávkou je okolí motokrosové trati v Ohrazenicích, kde se sejdeme 9. a 10. srpna.

Reportáž ze závodů si můžete přečíst v květnovém Motorbike – vychází 7. května!

Text: TZ – Luboš Kučera